24. jun, 2021
Kan säga ungarna har inte så bråttom med ögonöppningen:) De flesta har en liten glipa, så man ser det glittrar lite därinne i ögonvrån! Är lite försiktig med bilder just nu. Inte så bra med blixt som behövs inne!
Amaskade blev hela gänget idag! Ingen höjdare och man såg hur dem ryste till 🤪
Alla har också fått smaka på en uppblött foderkula och det var klart mer intressant:) Ökar med en kula varje dag från och med nu!
Öronen börjar också vika sig ner nu när "proppen" i örat släpper lite! Snart hör dem och då gäller det ha filttofflorna på😲
Det går åt mycket energi från Zindy som matar dem stup i kvarten! Så hoppas valparna är klara
om ca två veckor till att byta ut diandet mot ett mål fast mat/dag ? Blir lite avlastning för henne!
Önskar alla en trevlig Midsommarhelg!
Senaste kommentaren
15.09 | 19:14
Hej!
Vi är mycket intresserade av någon omplacering.
Har haft hund förut,
Vi är en kärleksfull familj med vuxen dotter.
Berättar givet vis mera om oss om intresse finns /mvh Helena
15.09 | 14:18
Det gör jag.
15.09 | 12:21
Hej!
Vad kul du träffat fine Hjalmar:) Kan du höra av dig på fagerhavanais@gmail.com om några dagar. Måste landa lite först:)
15.09 | 11:07
Hej!
Jag är intresserad av en valp från dig. Jag har träffat en hane, i Strömstad, som är så vacker. Vet att du just fått en ny kull men har du tid så hör gärna av dig.